Maj – wyjątkowy miesiąc w polskim kalendarzu historycznym

Mówi się, że maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Budząca się do życia przyroda raczy nas cudownymi widokami i zapachami kwitnących drzew i kwiatów…

Ale maj to także wyjątkowy miesiąc w polskim kalendarzu historycznym. W pierwszych dniach tego miesiąca obchodzone są w Polsce ważne święta.

2 maja to  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Bo przecież każdy Polak i każda Polka wie, że biały i czerwony to kolory ich kraju. Można je spotkać wszędzie – na urzędach, domach, podczas ważnych wydarzeń…

Uczniowie klasy VI, świadomi znaczenia tego święta, włączyli się do akcji Biało-czerwona Częstochowa. Własnoręcznie wykonali biało – czerwone flagi udowadniając swoją wiedzę, zaangażowanie i patriotyzm.

Pamiętamy także o 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Czym jest Konstytucja, co zawiera i jakie ma znaczenie dla obywateli nasi uczniowie mogą się dowiedzieć m.in. z udostępnionej przez wychowawców świetlicy prezentacji Konstytucja 3 maja w pigułce podana.